601 486 484
601 486 486
(32) 274 27 55
Wyłączny
przedstawiciel
Wagi do przenośnikówWagi przenośnikowe FBW5030, w całości zaprojektowane i produkowane przez
 niemiecką firmę Mitec GmbH, doskonale sprawdzają się zarówno w stosunkowo komfortowych warunkach przenośników stacjonarnych np. w elektrociepłowniach, na żwirowniach i piaskowniach, w wytwórniach asfaltu i mieszalniach betonu jak i w skrajnie trudnych warunkach eksploatacyjnych sektorze usług wyburzeniowych i recyklingu.

BELKA POMIAROWA

Nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym przez firmę Mitec jest kompaktowa belka pomiarowa oparta na opatentowanej konstrukcji klatkowej, która chroni w swoim wnętrzu pojedynczy czujnik obciążenia. Obciążalność czujnika jest dobierana odpowiednio do warunków eksploatacyjnych przenośnika. Klatka czujnika obciążenia jest wyposażona we wsporniki, na których zostaje zamocowana sekcja rolek. Zaletą konstrukcji klatkowej jest zogniskowanie wszystkich istotnych oddziaływań w jednym punkcie (na czujniku obciążenia) przy jednoczesnej eliminacji wpływu oddziaływań zakłócających (momenty wzdłużne i boczne), które mogłyby wpływać na dokładność pomiaru. Wszystkie elementy belki pomiarowej są w całości ocynkowane i odporne na działanie warunków środowiskowych. Uzupełniającym elementem pomiarowym jest czujnik prędkości taśmy przenośnika. Z uwagi na prostotę rozwiązania technicznego belka pomiarowa zajmuje niewiele miejsca, jest łatwa w montażu oraz wykazuje wysoką odporność, niezawodność i bezawaryjność. Ze względu na kompaktową klatkową konstrukcję belki pomiarowej wagi FBW5030 są idealne do zabudowy w maszynach mobilnych jak kruszarki i przesiewacze. 


Sygnały pomiarowe z czujników są przetwarzane w module wzmacniacza
 z przetwornikiem analogowo-cyfrowym o 24-bitowej rozdzielczości współpracującym z procesorem 32-bitowym. Następnie dane pomiarowe trafiają do modułu serwera. Moduł serwera może być zasilany napięciem 24V DC z instalacji zakładowej albo napięciem 230V AC z zasilacza sieciowego. Stopień ochrony IP 65, temperatura otoczenia od -40°C do +60°C.

INTERFEJS OPERATORA I WYJŚCIA DODATKOWE

Rolę interfejsu operatora wagi FBW5030 pełni 7" kolorowy ekran dotykowy zintegrowany z modułem serwera i umieszczony w skrzynce ochronnej. Alternatywnym rozwiązaniem może być terminal przenośny typu ipad lub iphone z systemem operacyjnym Android, który komunikuje się z modułem serwera poprzez lokalną sieć bezprzewodową WLAN. Dzięki komunikacji bezprzewodowej nie zachodzi konieczność wykonania ochronnej zabudowy lub szafki na maszynie jeżeli warunki eksploatacyjne na to nie pozwalają. Terminal może być przenoszony w kieszeni przez operatora lub umieszczony w wygodnym miejscu w pobliżu przenośnika, a przy niewielkiej odległości – także w budynku. Przy zwiększonej odległości od budynku znajduje zastosowanie dodatkowa zewnętrzna antena połączona z modułem serwera.

W celu zdalnego nadzoru waga FBW5030 może być dodatkowo połączona z komputerem pracującym w odległej lokalizacji np. w centrali elektrociepłowni. Zdalny terminal operatorski posiada te same możliwości co terminal zamontowany na przenośniku. Dodatkowo dzięki standardowym wyjściom komunikacyjnym waga FBW5030 może być także łączona do serwerów, szaf sterowniczych, sterowników PLC czy zewnętrznych wyświetlaczy oraz integrowana z już istniejącymi wagami innych producentów.

DRUKARKA BEZPRZEWODOWA

Waga FBW5030 współpracuje z bezprzewodową drukarką termiczną BlueTooth. Wyjęcie i uruchomienie drukarki inastępuje dopiero wtedy gdy trzeba wydrukować kwity wagowe. Dzięki temu przez większość czasu drukarka jest przechowywana w szczelnym pojemniku bez narażania na brud i zapylenie w trudnych warunkach środowiskowych co wydatnie przyczynia się do wydłużenia jej żywotności.